"Рух кияни за справедливість"

СТОЛИЧНА ІНІЦІАТИВА

На Осокорках ландшафти стануть новими «легенями» Києва

У столиці мають створитидва природоохоронні комплекси— ландшафтний заказник «Осокорківські луки» і ландшафтний екологічний парк «Осокорки». «Ландшафтні» плани підтримав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він уже надіслав листа до міського голови Віталія Кличка з проханням — сприяти збільшенню зелених зон у столичному мегаполісі.

1

«Київ має шанси отримати статус Ramsar-міста і стати однією з перших столиць світу з таким престижним природоохоронним статусом. Це сприятиме збереженню унікальних природних комплексів. Йдеться не лише про міжнародний природоохоронний імідж столиці України, а й про можливість зберегти унікальні природні комплекси,» — вважає міністр Остап Семерак.

Один з комплексів зберігся на Осокорках майже у первісному стані: квітучі заплавні луки — останні залишки ландшафтних комплексів лівобережної заплави річки Дніпро. Вони стали рятівним острівком для цінних червонокнижних видів тварин і рослин.


Локомотивом цієї ідеї виступила громадська організація «Екопарк Осокорки», яка отримала підтримку у трьох інстанціях — Мінекології, Управлінні екології та природних ресурсів КМДА, а також у профільних комісіях Київради (екологічній і земельній). Заказник «Осокорківські луки» та екопарк «Осокорки» мають стати новими «легенями» столиці. Розширення зелених зон сприятиме зменшенню промислових і транспортних забруднень мегаполісу. 


Обґрунтування ландшафтного заказника зроблено колективом авторів із Міжнародної благодійної організації «Екологія – Право – Людина», Інституту ботаніки, Інституту біології та медицини Київського національного університету. У «Київзеленбуді» пообіцяли взяти новостворений заказник на свій баланс. І зовсім скоро ця природоохоронна територія перестане бути «нічийною».

До екопарку «Оскорки» має ввійти озеро Тягле разом з прибережно-захисною смугою, яка не підлягає забудові, згідно генплану міста.

За матеріалами vechirniykiev.com.ua.

Про рух «Кияни за справедливість»

Рух "Кияни за справедливість" об'єднує небайдужих киян, які готові боротися з найгострішими проблемами міста: стихійною вирубкою зелених насаджень, незаконним будівництвом, свавіллям у сфері ЖКГ, бездіяльністю чиновників, поліпшувати екологічну ситуацію столиці і забезпечувати комфортні та гідні умови для життя населення. 

Опитування

Які проблеми Вашого життя в місті хвилюють Вас найбільшою мірою?
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
Всього голосів:
Перший:
Останній:

Прогноз погоди

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua