"Рух кияни за справедливість"

СТОЛИЧНА ІНІЦІАТИВА

Культурна столиця

До Великодня малозабезпечені кияни отримають матеріальну допомогу

До Великодня малозабезпечені кияни отримають матеріальну допомогу у розмірі 250 до 500 грн.

  Одноразову адресну матеріальну допомогу буде надано окремим категоріям соціально незахищених киян із нагоди святкування Великодня. Підписано відповідне розпорядження Київської міської державної адміністрації, про це повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда. Вона зауважила, що серед отримувачів допомоги, зокрема, і тимчасово внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані і постійно проживають у Києві.

  Найбільша сума адресної виплати – 500 грн – призначена дітям-сиротам та дітям, над якими встановлено опіку чи піклування.

  По 260 грн доплати одержать:

особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, які одержують державну соціальну допомогу;
особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, яким держава виплачує соціальні пенсії;
особи-отримувачі соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
непрацюючі пенсіонери, розмір пенсії яких (із урахуванням добавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, встановлених законодавством) станом на 01.01.2019 не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.
250 грн до Великодня передбачено для:

осіб, які одержують компенсації за надання соціальних послуг;
осіб, які одержують щомісячні компенсаційні виплати по догляду за особою з інвалідністю І групи або особою, яка досягла 80-річного віку;
осіб, які одержують щомісячну грошову допомогу на підставі проживання з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею.
Такі виплати від столичної держадміністрації профінансовані на виконання міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам на 2019-2021 роки».

  Особам, які одночасно належать до кількох із перерахованих категорій, виплатять одну допомогу – більшого розміру. А якщо набувач одноразової адресної соціальної допомоги не отримав кошти через причини, що не залежать від нього, або в разі смерті одержувача, матеріальну допомогу буде надано членам його родини. 

В аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського завершуються будівельні роботиБудівельні роботи в терміналі завершуються.

В аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського триває фінальний етап будівельних та оздоблювальних робіт в новозведеному крилі термінала «А», призначеного для виконання міжнародних рейсів. Про це повідомляє прес-служба аеропорту.

Мета розширення терміналу «А» - вдвічі збільшити пропускну здатність термінала та зробити аеропорт ще комфортнішим для пасажирів.

Площа термінала натепер становить 14 200 кв. м, нова площа додасть ще 9 500 кв. м.

«На першому поверсі нового крила термінала буде 18 стійок реєстрації і 9 пунктів догляду на авіаційну безпеку. 18 стійок прикордонного контролю вже встановили на другому поверсі. Пасажири проходитимуть його швидше і потраплятимуть у комфортну зону очікування з ресторанами, барами, магазинами дьюті-фрі та зоною розваг з окулярами віртуальної реальності», - розповіли в аеропорту.

Сума залучених у проект коштів оцінюється у 630 млн грн.

Поновлення роботи київських фонтанів

Столичні фонтани запрацюють після зимової перерви 27 квітня. «Київводфонд» вже активно проводить підготовчі роботи перед відкриттям.

Як і в попередні роки, два фонтанні комплекси на Майдані Незалежності працюватимуть у режимі світло-музичного шоу, а також функціонуватиме унікальний комплекс фонтанів в акваторії Русанівського каналу. Графік світло-музичних вистав змінюватиметься відповідно до часу заходу сонця.

Столичні фонтани працюватимуть до 30 вересня з 20- 23 години. А кожного понеділка робитимуть перерву для проведення необхідних технічних робіт.

На цей рік заплановано капітальний ремонт фонтану на вул. Великій Васильківській, 119/121, який був збудований близько 30 років тому. Ремонт включатиме заміну гранітного облицювання, заміну електрокабелів, оновлення підсвітки та встановлення нового насосного обладнання.

Що буде на місці аквапарку в столичному ТРЦ Dream Town


Стало відомо, що буде на місці аквапарку в столичному ТРЦ Dream Town. Аквапарк Dream Island в ТРЦ Dream Town був відкритий 15 липня 2011 року, його площа становить 24 тис. Кв. м., він є одним з найбільших критих аквапарків в Європі.

В Оболонському районі Києва на місці єдиного в місті аквапарку в другому блоці ТРЦ Dream Town відкриють спортивний хаб площею 22 тис. Кв. м. Про це повідомляє Асоціація рітейлерів України (RAU). Аквапарк планують закрити 22 квітня і до кінця 2019 року завершити реконструкцію оновленого простору. На його місці будуть розташовуватися фітнес-клуб Sportlife, Discount-гіпермаркет Intersport, магазин "Спортмастер Дисконт" та інші магазини спортивних брендів в форматі "аутлет".


Крім того, до кінця року зміниться концепція всього торгово-розважального центру. Над ребредінгом працює креативне агентство Banda.- "Ви не впізнаєте Dream Town ні зовні, ні всередині, очікуються зміни", - розповів співвласник ТРЦ Гарік Корогодський.

У першому Dream Town замість продуктового маркету "Космос" відкриють другий супермаркет одного з лідерів ринку площею 3500 кв. м. Також до кінця року на першому поверсі хочуть відкрити гіпермаркет товарів для дому та декору. 30 травня в Dream Town заплановано відкриття 50-го магазину компанії JYSK, яка раніше не була представлена ​​в цьому ТРЦ.

Зі столичного метро назавжди зникнуть жетони


До 31 жовтня 2019 року із київського метро повністю виведуть пластикові жетони. Надалі платити за проїзд можна буде тільки через електронні засоби – проїзні, картки метро, електронні квитки, банківські картки.

Пасажирам, які рідко використовують метрополітен і звикли до жетонів, рекомендують оплачувати поїздки карткою метро. Про це повідомили на офіційному сайті Київського метрополітену.

Як оплачувати поїздки, якщо нечасто користуватися метро

Використовуючи картку метро, при її поповненні одна поїздка коштуватиме 6,5 гривень. Термін дії картки автоматично продовжується на один рік після кожного застосовування. Поповнювати її можна готівкою в автоматах на кожній станції, а також у будь-якій касі. Картку можна повернути до каси, якщо нею не користуєшся.

Пільгові категорії

Пільговики столиці користуються підземкою виключно за "Карткою киянина". 


"Картка киянина" – це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка

Загальнодержавні категорії проходять через ручний контроль з оригіналом посвідчення. Нотаріально завірені копії не є підставою для безкоштовного проїзду.

Умови для дітей

Діти до семи років мають право на безкоштовний проїзд.

Школярі столиці мають таку можливість виключно за наявності учнівського квитка. Учні інших міст оплачують проїзд на загальних умовах. Підставою для безкоштовного проїзду школярів не є зовнішній вигляд, щоденник чи шкільний наплічник, а саме документ.

Електронний квиток

У столиці впроваджується електронний квиток. Оплатити його можна на кожній станції, скориставшись турнікетом з відповідною позначкою, а поповнити є можливість навіть онлайн.

Для оплати проїзду в міському пасажирському транспорті вводиться єдиний е-квиток. Більше не потрібно передавати за проїзд, відволікати водія чи згадувати, в якій кишені лежить окремий проїзний для кожного виду транспорту.

Придбати та поповнити електронний квиток можна:

1.    На станціях Київського метрополітену.

2.    В особистому кабінеті киянина.

3.    У терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click.

4.    KyivPayBot вTelegramтаFacebook.

5.    KyivMetroBot вTelegramтаFacebook.

Як користуватися е-квитком?

Придбавши QR-квиток або транспортну картку, його необхідно зареєструвати в кабінеті користувача. Це і є електронний квиток, який надалі можна буде поповнювати за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу або у спеціальних пунктах продажу.

Громадський транспорт буде обладнано валідаторами – спеціальними зчитувальними пристроями біля дверей та всередині салонів громадського транспорту. Пасажиру достатньо піднести транспортну карту або QR-квиток до валідатора – проїзд оплачено.

Контролери будуть мати спеціальні пристрої для перевірки реєстрації електронного квитка.

31 березня о третій годині ночі українці переведуть стрілки годинника

Вже наприкінці тижня наша країна не тільки обиратиме президента, але і перейде на літній час.

31 березня о третій годині ночі українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. Разом з нами на літній режим перейде і Європа, хоча там вже давно ведуться розмови про скасування "тимчасових гойдалок" з часом.

За ствердженням лікарів, перехід часу на одну годину вперед може обернутися декількома неприємними симптомами.

"Наш організм до всього пристосовується, але дуже не любить різких змін. Всього одна година недосипу точно не призведе до серйозних наслідків для здоров'я, але порушення звичного графіка може спричинити мінімум поганий настрій, дратівливість або швидку перевтому. Зазвичай, у більш чутливих людей можуть спостерігатися скачки тиску, головний біль", – розповіла київський сімейний лікар Тамара Глинник.

З сьогоднішнього дня на дорогах Києва з'явиться ще більше камер.


З 25 березня для вимірювання швидкості руху патрульні використовуватимуть ще 25 приладів TruCAM.
Патрульна поліція попереджає водіїв, що з 25 березня збільшиться кількість радарів TruCAM для вимірювання швидкості руху на дорогах України, в тому числі у Києві.

 "Загальна кількість приладів, які будуть використовуватися з понеділка – 75", – зазначають патрульні. Зокрема, патрульні не будуть ховатися у кущах, аби зафіксувати швидкість автомобіля.тобто, на дорогах стоять попереджувальні знаки, а в службової автівки увімкнений світловий сигнал.
 Водночас, патрульні нарікають, що незважаючи н максимально відкритий підхід до вимірювання, станом на 22 березня вже складено понад 83 тисячі постанов щодо перевищення дозволеної швидкості.


Про рух «Кияни за справедливість»

Рух "Кияни за справедливість" об'єднує небайдужих киян, які готові боротися з найгострішими проблемами міста: стихійною вирубкою зелених насаджень, незаконним будівництвом, свавіллям у сфері ЖКГ, бездіяльністю чиновників, поліпшувати екологічну ситуацію столиці і забезпечувати комфортні та гідні умови для життя населення. 

Опитування

Які проблеми Вашого життя в місті хвилюють Вас найбільшою мірою?
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
  • Голоси: (0%)
Всього голосів:
Перший:
Останній:

Прогноз погоди

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua